ثبت نام شرایط,واگذاری,اقساطی,خودرو - سود 4 هزار میلیاردی واردات خودرو
لیزینگ خودرو
تحویل فوری و اقساطی خودرو
سود 4 هزار میلیاردی واردات خودرو

برآورد می‌شود که رقم سودی که این «رانت» بزرگ برای مافیای واردات خودرو در بر داشته، بیش از ۴ هزار میلیارد تومان باشد؛ اما این افراد چه کسانی هستند و چگونه توانسته‌اند دست به چنین کاری بزنند؟

تین‌نیوز | 

بالاخره فشارها به وزارت صنعت، معدن و تجارت، آن‌قدر زیاد شد تا محمد شریعتمداری، در تلویزیون حضور یابد و دراین‌باره توضیح دهد. بلافاصله پس از آنکه شریعتمداری این برنامه را ترک کرد؛ وب‌سایت وزارت «صمت»، فهرستی از واردات ۶ هزار و ۲۹۷ دستگاه انواع خودرو را منتشر کرد. سهم عمده این خودروها به برندهای «تویوتا» و «هیوندای» تعلق داشت که البته با توجه به قیمت این خودروها، بدیهی بود.

ضمن اینکه ۴۸ دستگاه پورشه و ۱۱۳ دستگاه «ولوو» نیز در این میان وارد شده که بالاترین میزان قیمت را در بین خودروهای وارداتی داشته‌اند.

بیش‌تر بخوانید:

رونمایی از این فهرست به همراه نام‌ها و نشانه‌هایی کوچک و بزرگ از «پدرخوانده»‌های قاچاق خودرو، در روزهایی صورت می‌گیرد که دولت روحانی تحت شدیدترین فشارها در بازار پولی است.

به‌زودی موعد تحریم‌های جدید آمریکا فرا می‌رسد و بازار ارز، ملتهب و سرتاسر بحران، هرروز رکورد قیمتی جدیدی را می‌زند. در چنین شرایطی، اختصاص ارز با قیمت ۴۲۰۰ تومان به واردات خودرو و فروش آن با معادل قیمت بازار آزاد ارز، سود بالایی را نصیب اشخاص و شرکت‌های خاصی کرده که نامشان در این لیست افشا شده است.

برآورد می‌شود که رقم سودی که این «رانت» بزرگ برای مافیای واردات خودرو در بر داشته، بیش از ۴ هزار میلیارد تومان باشد؛ اما این افراد چه کسانی هستند و چگونه توانسته‌اند دست به چنین کاری بزنند؟

چگونه وارد کردند؟

فهرست وزارت «صمت» از متخلفان واردات خودرو، از اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ را شامل می‌شود. زمانی که دولت با توجه به کمبود ارز، دست به توقف ثبت سفارش خودرو زد. با این حساب، در دو سال اخیر هرچقدر خودرو به ایران وارد شده باشد، مطابق قوانین، «قاچاق» محسوب می‌شود.واردکنندگان خودرو با بسته‌شدن سایت ثبت سفارش، ابتدا دست به پلتیک جالبی زده‌اند. آنها با تغییر عنوان «تعرفه» از «خودرو» به کالاهای مجاز واردات (مثلاً آسانسور)، سامانه را «دور» زده‌اند. این ترفند تا حدی جواب داده و واردکننده‌ها توانسته‌اند با ثبت سفارش، روند کار را جلو ببرند؛ اما با تغییر رفتار وزارت «صمت»، آنها هم دست به ترفند تازه‌ای زده و این بار، «تاریخ ثبت سفارش» را تغییر دادند و ثبت سفارش را به پیش از اعمال ممنوعیت واردات خودرو، بازگردانده‌اند.

ترکیب نمایندگی‌ها

در فهرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، فقط ۱۲ نمایندگی خودرو وجود دارند که این موضوع عجیب است. باور اینکه کل تخلف واردات خودرو به دست ۱۲ نمایندگی انجام شده باشد؛ کار سختی است اما واقعیت دارد؛ اما این واقعیت زمانی منطقی می‌شود که گفته می‌شود، نمایندگی‌ها به‌صورت زنجیره‌ای از یکدیگر حمایت کرده‌اند. این نمایندگی‌ها عبارت‌اند از «کرمان موتور، پرشیا خودرو، پاکرو سبز قشم، اطلس خودرو، آسان موتور، جهان نوین آریا، ایرتویا، معین موتور، افرا موتور، خدمات تجارت نگین خودرو، توسعه خدمات بازرگانی آریتا و گروه خدماتی تجارت ایران». نکته جالب‌توجه این است که این نمایندگی‌ها از طریق اشخاص حقیقی و حتی شرکت‌های واسطه‌ای به یکدیگر ارتباط پیدا می‌کنند.

نام‌ها و نشانه‌ها

محمد شریعتمداری در برنامه تلویزیونی خود عنوان کرد که «۱۰۰ واردکننده خودرو در پرونده قاچاق خودرو» وجود دارند؛ اما به نظر می‌رسد که با فهرست اعلام‌شده وزارتخانه، باید این اظهارنظر را فراموش کرد. در این فهرست خبری از اعلام اسامی «اختصاری» نیست و به روشنی می‌توان نام ۱۰ نفر را بیرون کشید. «محمد آذرمهر، مجید نوروزی، علیرضا باتمانقلیچی‌فرد، احمد گلابیان‌فرد، سعیدالله قلی شهربابکی، علی شجاعی، حمید صفایی‌فرد، رضا جعفری‌زاده، سید عباس شاه‌صاحبی و قاسم ملازاده رودباریان.» این ده نفر، افرادی هستند که نام آنها به‌صراحت در فهرست اعلام‌شده وزارت «صمت» به‌عنوان متخلفان واردات خودرو دیده می‌شود.

در این فهرست، یک نام پرتکرار یعنی محمد آذرمهر دیده می‌شود. فردی که دوم مردادماه امسال در خوزستان دستگیر شده و خبرگزاری فارس هویت او را «م.آ» اعلام کرده و از او به‌عنوان «عضو حلقه فساد زنجیره‌ای خودرو» نام برده است. محمد شریعتمداری نیز در حساب توییتری خود از این فرد به‌عنوان یکی از افرادی یاد کرده که «اقداماتش در گزارش سال ۹۶ به تعزیرات (اعلام شد) و گزارش ۲۰ صفحه‌ای از فساد زنجیره‌ای، بالغ‌بر ۷۱۸ دستگاه خودروی لوکس بود.»  نام آذرمهر در مقابل نمایندگی‌ها و شرکت‌های متعددی درج شده است.به‌طور مثال، او در ۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۵ مجوز واردات خودرو برای «کرمان موتور» داشته، درحالی‌که یک ماه پیش‌ازاین برای «اطلس خودرو» مجوز واردات «سورنتو» گرفته و به‌طور هم‌زمان و در همان تاریخ، به نمایندگی از شرکت «آسان موتور» خودرو «هیوندای» وارد کرده است. این موضوع نشان می‌دهد «دایره فساد» در فهرست اسامی اعلام‌شده، گسترده نیست و احتمالاً به همان یک‌نفری ختم می‌شود که در خوزستان دستگیر شده است. هرچند ۹ نفر دیگر نیز در این فهرست حضور دارند که به آنها هم خواهیم رسید.

افشای مافیا

وقتی اوایل تیرماه، فهرست ابتدایی دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی بانک مرکزی منتشر شد؛ مشخص بود که نام بسیاری از شرکت‌های بزرگ و آنهایی که قدرت چانه‌زنی و حضور در بازار «انحصاری» واردات خودرو را دارند در این فهرست «جا» افتاده است. فهرست دوم، این ابهامات را تا حدود زیادی روشن کرد.پیش‌ازاین، نام ۱۰ شرکت واردکننده خودرو در این گزارش برده شد. حالا وقت آن است که به سوابق و اطلاعات جزئی‌تری از این شرکت‌ها دست پیدا کنیم.

پرشیا خودرو؛ انحصار BMW

این شرکت جانشین «فوادری» است. پیش‌ازاین شرکت، خاندان «نوریانی»، نمایندگی خودروهای BMW را در اختیار داشت که در دهه ۸۰ و با بالا‌رفتن درآمدهای نفتی و سرازیر‌شدن دلارهای نفت ۱۲۰ دلاری به ایران، دوران خوش واردات خودرو لوکس به کشور را کلید زد. «فواد ری» در زمان وزارت محمد شریعتمداری مجوز واردات گرفت و متعلق به آستان حضرت عبدالعظیم‌حسنی بود که جانشین «نوریانی» شد. هرچند این شرکت، بعدها ۱۰۰ درصد سهام خود را به «پرشیا خودرو» واگذار کرد که متشکل از افراد حقیقی از خاندان «نوریانی» بود. عبدالله حقیقت‌زاده، غلامرضا حاجی‌زاده، ساسان حریری، سید جواد سلیمانی، سید هادی سلیمانی‌ملکان، محمود کوشش و نوید نیری‌نیا در هیئت‌مدیره این شرکت حضور دارند. این شرکت در یک مورد، با ثبت سفارش واردات «بالابر»، دو دستگاه BMW به ارزش ۱۲۵ هزار و ۳۹۶ دلار وارد کرده که مشخص نیست با چه قیمتی در بازار به فروش رفته است.

پاکرو سبز قشم؛ انحصار هیبریدی

عجیب‌ترین بخش تخلفات واردات خودرو مربوط به شرکتی است که «پیک بادپا» و «هواپیمایی ماهان» به‌طور هم‌زمان در آن حضور دارند. این شرکت نبض واردات خودروهای «هیبریدی» با برند کره‌ای «هیوندای» را در بازار ایران در دست دارد و می‌تواند با هر شرایطی دست به قیمت‌گذاری بزند. این شرکت در فهرست ارائه‌شده، ۶۰۱ خودرو به کشور وارد کرده است؛ اما همچنان مشخص نیست که ارتباط هواپیمایی ماهان یا پیک بادپا با واردات خودرو چیست؟

بیش‌تر بخوانید:

کرمان خودرو و احتکار

این شرکت به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های «هلدینگ عمران کرمان» از اوایل دهه ۷۰ آغاز به کار کرد. در زمان تأسیس، ردپای حزب کارگزاران سازندگی در هیئت‌مدیره آن دیده می‌شد و برای نخستین بار خودروهای «دوو» را به ایران آورد. این شرکت، هم‌اکنون قطعات خودروهای چینی به ایران وارد و مونتاژ می‌کند. در فهرست اولیه، عنوان شده بود که این شرکت ۴ میلیون یورو از بانک مرکزی برای واردات خودرو دریافت کرده است.

وب‌سایت «تابناک» با انتشار یک فیلم مدعی شده که «این شرکت دست به احتکار خودرو زده تا پس از افزایش قیمت خودروهای وارداتی، انبارهای خود را خالی کند.» نکته جالب اینکه «محمد آذرمهر» به‌عنوان متقاضی این نمایندگی، درخواست واردات ۱۵ دستگاه «هیوندای سانتافه» ارائه کرده اما در مقابل ارزش دلاری این میزان واردات عددی ذکر نشده است. مدیرعامل این شرکت هم‌اکنون سامان فیروزکوهی است. صنایع خودروسازی کرمان، دوو موتور، خودروسازان بم، آرمان موتور ارگ جدید بم و خدمات و تجارت بم خودرو جزء سهامداران این شرکت هستند.

ایرتویا و پاسخ به اتهامات

پرحاشیه‌ترین واردکننده خودرو، شرکتی که بیش از همه نام آن در فهرست اعلام‌شده به چشم می‌خورد. «ایرتویا» تنها شرکتی بود که پس از انتشار فهرست جدید، دست به توضیح زد و همگان را تهدید به شکایت کرد. این شرکت مدعی شده که ارتباطی با خانواده «حدادزادگان» ندارد و حتی «پس از اطلاع از ممنوعیت ثبت سفارش خودرو دست به ابطال درخواست زده است.» در فهرست وزارت «صمت» در مقابل نام این شرکت، به‌طور مکرر نام «محمد آذرمهر» نیز آمده اما «ایرتویا» توضیحی دراین‌باره نداده است. هرچند سهم «ایرتویا» در این فهرست، واردات بیش از ۲ هزار خودرو عمدتاً با برند ژاپنی «تویوتا» است.

اطلس خودرو و آسان‌موتور

از این دو شرکت با عنوان «سلاطین واردات خودرو» نام برده می‌شود. شرکت‌هایی متعلق به خانواده «گرامی» که با برند «چای گلستان» معرف حضور همه هست. نسل سوم خاندان «گرامی» هر آنچه از پدربزرگ خود که تاجری به نام در تهران بود، به ارث برده‌اند را حالا در واردات خودرو به کار گرفته‌اند. «آسان‌موتور» انحصار واردات «هیوندای» را در ایران به دست دارد و «اطلس خودرو» فقط برند «کیا» را وارد می‌کند. نام سه سهامدار عمده «اطلس خودرو» اطلس‌داران، کشت و صنعت گلداران و صنایع غذایی پردیس است که همگی در حوزه صنایع غذایی فعالیت دارند. این دو شرکت روی‌هم ۲ هزار و ۲۷۶ خودرو به‌صورت غیرقانونی وارد کرده‌اند.

مطالبه‌ای که می‌ماند

با وجود انتشار این فهرست جدید، ابهام‌ها همچنان باقی است. به نظر می‌رسد هنوز نام بسیاری از شرکت‌های متخلف در حوزه واردات خودرو افشا نشده است. در این فهرست نام‌های بسیاری دیده می‌شود که توضیحی درباره آنها داده نشده است. گفته می‌شود نزدیک به ۱۰۰ هزار خودرو به‌صورت غیرقانونی به ایران وارد شده است؛ اما مجموع خودروهای وارداتی در این فهرست جدید عددی در حدود ۱۰ هزار خودرو را نشان می‌دهد؛ بنابراین باید گفت که «نوک کوه یخ» فساد خودرویی در ایران، نمایان شده است و هنوز تا زمان افشای تمام آنچه رخ‌داده راه درازی باقی است.

محصولات ایران خودرو,خرید ماشین از دم قسط با سفته,فروش اقساطی خودرو بدون پیش پرداخت,فروش دم قسط خودرو,خودرو اقساطی بدون پیش پرداخت,فروش اقساطی خودرو از دم قسط,خودرو دم قسط,فروش اقساطی خودرو بدون چک و ضامن,فروش اقساطی خودرو اتکا,ساینا از دم قسط,وام خرید خودرو 97,خرید ماشین از دم قسط,خودرو تمام اقساط ,فروش اقساطی خودرو به نیروهای مسلح در سال 97,  ماشین اروندی از دم قسط, ماشین از دم قسط بدون پیش پرداخت,خودرو تمام قسط مشهد,تیبا 2 از دم قسط,فروش از دم قسط خودرو,وام خودرو فرسوده ,97,  خرید خودرو با سفته,  خودرو اقساط بدون چک,ماشین از دم قسط 97,خرید ماشین سنگین از دم قسط,فروش اقساطی خودرو با حکمت کارت,از دم قسط خودرو,وام خرید خودرو, ماشین دم قسط, فروش اقساطی خودرو با سفته,وام خرید خودرو کارکرده , خودروی قسطی بازنشستگان,خودروی قسطی ایران خودرو,خودروی قسطی فرهنگیان,خودروی قسطی سایپا,خودروی قسطی برای بازنشستگان,خودروی قسطی به بازنشستگان,خودروی قسطی بازنشستگان کشوری,خودروی قسطی نیروهای مسلح,خودروی قسطی بدون بهره,خودروی قسطی بدون پیش پرداخت,خودروی قسطی,خودروی قسطی اصفهان,خودرو قسطی اصفهان,خودرو قسطی ام وی ام,خودرو قسطی اتکا,خودرو قسطی ایرانخودرو,خودرو قسطی ارتش,خودرو قسطی اهواز,خودرو قسطی اروندی,خودرو قسطی ایلام,خودروی قسطی برای کارمندان,خودروی قسطی به کارمندان,خودروی قسطی برای فرهنگیان,خودروی قسطی برای کارمندان دولت,خودروی قسطی پراید,خودرو قسطی پلاک اروند,خودرو قسطی پارس,خودرو قسطی پژو,خودرو قسطی پاسارگاد,خودرو قسطی پزو پارس,خودروی پارس قسطی,ماشین قسطی پژو,ماشین قسطی پژو پارس,ماشین قسطی پارس,خودرو قسطی تحویل فوری,خودرو قسطی تیبا,خودرو قسطی تویوتا,خودرو قسطی تهران,خودرو قسطی تبریز,خودروهای قسطی تویوتا,خودروی تمام قسطی,ماشین قسطی تهران,ماشین قسطی تیبا,ماشین قسطی تبریز,ثبت نام خودروی قسطی,خودروی قسطی جک,خودرو قسطی جیلی,خودرو قسطی جانبازان,خودرو قسطی جک s5,خودرو قسطی جدید,خودروی جیلی قسطی,ماشین قسطی جک,ماشین قسطی جانبازان,ماشین قسطی جدید,خودرو قسطی ام جی,خودروی قسطی چینی,خودرو قسطی چینی,خودروهای قسطی چینی,خودرو قسطی چری,خودرو چانگان قسطی,ماشین چری قسطی,خودرو قسطی بدون چک,خرید خودروی چینی قسطی,خودروی قسطی خارجی,ماشین قسطی خارجی,ماشین قسطی خرم اباد,ماشین قسطی خرید,ماشین قسطی خوزستان,قیمت خودرو قسطی خارجی,خرید خودروی خارجی قسطی,خودروی قسطی مدیران خودرو,خرید خودروی قسطی دست دوم,خودروی قسطی در اصفهان,خودرو قسطی دست دوم,خودرو قسطی در شیراز,خودرو قسطی در اصفهان,خودرو قسطی در مشهد,خودرو قسطی در کرمانشاه,خودرو قسطی در کرج,خودرو قسطی در رشت,خودرو قسطی در قم,خودرو قسطی دهه فجر,خودرو قسطی رانا,خودروی رانا قسطی,خودروی رنو قسطی,ماشین قسطی رنو,ماشین قسطی روی دیوار,ماشین قسطی رشت,خودرو راو4 قسطی,ماشین ریو قسطی,خودرو قسطی به روز,خودرو قسطی زمرد غرب,خودرو قسطی زمرد,خودرو قسطی زنجان,خودرو قسطی زامیاد,خودرو قسطی زاهدان,ماشین قسطی زانتیا,ماشین قسطی زاهدان,خرید خودرو قسطی زاهدان,خودروی قسطی سال 93,خودرو قسطی سال 94,خودرو قسطی سراتو,خودرو قسطی سنندج,خودرو قسطی سمند,خودرو قسطی سال 93,خودرو قسطی سایپا 94,خودرو قسطی سایبا,خودرو قسطی سانتافه,خودرو قسطی شیراز,خودرو قسطی شرکت سایپا,خودرو قسطی شاسی بلند,خودرو قسطی شهرکرد,ماشین قسطی شاسی بلند,ماشین قسطی شرایطی,ماشین قسطی شرایط,ماشین شارژی قسطی,خرید خودرو قسطی شیراز,فروش خودرو قسطی شیراز,خودرو قسطی صفر,خودرو قسطی صادقیه,خودروی صفر قسطی,ماشین قسطی صفر,خودرو قسطی بدون ضامن,ماشین ظرفشویی قسطی,ماشین ظرفشویی قسطی ال جی,ماشین ظرفشویی قسطی اصفهان,خودرو قسطی عظیم خودرو,ماشین قسطی عظیم خودرو,خودرو قسطی فرهنگیان,خودرو قسطی فوری,ماشین قسطی فروشی,ماشین قسطی فروشگاه اتکا,ماشین قسطی فوری,ماشین قسطی فاو,خودرو فروش قسطی,خودرو فروشی قسطی,خودرو قسطی قم,قیمت خودروی قسطی,خودروی قسطی کارمندان,خودروی قسطی کارمندان دولت,خودروی قسطی کارکرده,خودرو قسطی کرمانشاه,خودرو قسطی کارمندان,خودرو قسطی کرمان,خودرو قسطی کرمان موتور,خودرو قسطی کرج,خودرو قسطی کیا,خودرو قسطی کوثر,خودرو قسطی گروه بهمن,خودروهای قسطی گروه بهمن,ماشین قسطی گروه بهمن,ماشین گل قسطی,خودرو قسطی لیفان,خودرو قسطی لیزینگ,خودرو قسطی لیزینگی,خودروی لیفان قسطی,ماشین قسطی لیفان,ماشین قسطی لیزینگ,ماشین قسطی لیزینگی,خودرو لوبو قسطی,ماشین لباسشویی قسطی,خرید خودرو قسطی لیزینگی,خودرو قسطی مشهد,خودرو قسطی میخوام,خودرو قسطی ملت,خودرو قسطی مگان,خودرو قسطی منطقه ازاد,خودرو قسطی مازندران,خودرو قسطی موسسه کوثر,خودرو قسطی مدیران,ماشین قسطی میخوام,ماشین قسطی مشهد,خودرو قسطی نیروهای مسلح,خودرو قسطی نمایندگی,ماشین قسطی نیروهای مسلح,ماشین قسطی نیسان,ماشین قسطی نیروی انتظامی,خودرو نو قسطی,ماشین نو قسطی,خودرو قسطی بازنشستگان نیروهای مسلح,خودرو قسطی ویژه فرهنگیان,ماشین قسطی وارداتی,خودرو وارداتی قسطی,خودروهای وارداتی قسطی,خودرو وانت قسطی,خودرو ون قسطی,ماشین وانت قسطی,خودرو قسطی آموزش و پرورش,خودروی قسطی هیوندای,خودرو قسطی هیوندا,خودرو قسطی همدان,خودروهای قسطی هیوندا,خودرو قسطی هیوندای,خودرو قسطی هرمزگان,ماشین قسطی هیوندا,ماشین قسطی همدان,ماشین قسطی هیوندای, فروش اقساطی خودرو بدون پیش پرداخت,فروش اقساطی خودرو سایپا,فروش اقساطی خودرو خارجی,فروش اقساطی خودرو جک,فروش اقساطی خودرو کارکرده,فروش اقساطی خودرو برلیانس,فروش اقساطی خودرو ساینا,فروش اقساطی خودرو هیوندا,فروش اقساطی خودرو به بازنشستگان نیروهای مسلح,فروش اقساطی خودرو خارجی دست دوم,فروش اقساطی خودرو,فروش اقساطی خودرو ام وی ام,فروش اقساطی خودرو اتکا,فروش اقساطی خودرو ارس پلاک,فروش اقساطی خودرو اهواز,فروش اقساطی خودرو ایلام,فروش اقساطی خودرو اتکا 96,فروش اقساطی خودرو اروندی,فروش اقساطی خودرو اصفهان,فروش اقساطی خودرو از دم قسط,فروش اقساطی خودرو ال 90,استقبال از فروش اقساطی خودرو,فروش از دم اقساطی خودرو,استقبال مردم از فروش اقساطی خودرو,اخرین خبر از فروش اقساطی خودرو,اخرین اخبار از فروش اقساطی خودرو,فروش از دم اقساط خودرو,فروش اقساطی ا یران خودرو,فروش اقساطی خودرو با حکمت کارت,فروش اقساطی خودرو با سفته,فروش اقساطی خودرو بازنشستگان,فروش اقساطی خودرو بوشهر,فروش اقساطی خودرو بانک حکمت,فروش اقساطی خودرو با کمترین پیش پرداخت,فروش اقساطی خودرو بدون بهره,با ما فروش اقساطی خودرو,فروش اقساطی خودرو ب ام و,فروش اقساطی خودرو پژو,فروش اقساطی خودرو پراید,فروش اقساطی خودرو پارس,فروش اقساطی خودرو پزشکان,فروش اقساطی خودرو پژو پارس,فروش اقساطی خودرو پلاک اروند,فروش اقساطی خودرو پژو 206,فروش اقساطی خودرو پراید 111,فروش اقساطی خودرو پژو 207i,فروش اقساطی خودرو پیکاپ ریچ,پیش فروش اقساطی خودرو,پیش فروش اقساطی خودرو سایپا,پیش فروش اقساطی خودرو رانا,پیش فروش اقساطی خودرو دنا,پیش فروش اقساطی خودرو ام وی ام,پیش فروش اقساطی خودروی تیبا,پیش فروش اقساطی خودرو برلیانس,پیش فروش اقساطی خودرو جک,پیش فروش اقساطی خودرو سراتو,پیش فروش اقساطی خودرو mvm,فروش اقساطی خودرو تحویل فوری,فروش اقساطی خودرو تویوتا,فروش اقساطی خودرو تیبا,فروش اقساطی خودرو تبریز,فروش اقساطی خودرو تیوولی,فروش اقساطی خودرو تیراژه,فروش اقساطی خودرو تحویل روز,فروش اقساطی خودرو تیگو,فروش اقساطی خودرو تهران,فروش اقساطی خودرو توسان,فروش اقساطی محصولا ت ایران خودرو,ثبت نام فروش اقساطی خودرو,ثبت نام فروش اقساطی خودرو سایپا,شرایط ثبت نام فروش اقساطی خودرو,ثبت نام فروش اقساطی ایران خودرو,ثبت نام فروش
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره ما

فروش اقساطی خودرو

طرح ,ثبت نام ,اینترنتی ,واگذاری, اقساطی, خودروی, صفرکیلومتربه واجدین ,شرایط, فاقدخودروی ,شخصی ,با ,حمایت, بخش ,خصوصی, اقساط ,ماهیانه ,چهارساله ,به ,مدت, حداکثرچهل وهشت ,ماه ,سند ,و پلاک ,و ,مدارک بنام ,و ,در, اختیار, خریداربدون ,نیاز ,به ,معرفی ,یا ,ارائه چک ,تحت ,عنوان ,ضامن ,کارمند ,یا ,کاسب ,از ,سوی خریدارسند ,خودرو ,در, ترهین ,تا ,پایان ,دوره ,اقساط, (تحت ,عنوان ,ضمانت) ,سفته ,به ,میزان ,شش, برابر ,مجموع, کل, مبلغ ,اقساط, از, خریدار ,اخذ ,می گردد , (تحت ,عنوان ,ضمانت,) ,هزینه, نقل و, انتقال ,و ,اسناد ,و ,صدور ,مدارک ,و ,پوشش, بیمه ,عهده, خریدارمی باشد,امکان ,پرداخت ,اقساط ,ماهیانه, با ,سفته ,توسط, خریدار,در ,صورت ,عدم ,برخورداری ,از ,چک بانکی ,کلیه ,محصولات ,ایران, خودرو, یا سایپا ,با ,قابلیت ,تحویل ,بیست, روزه ,شامل ,حال ,این, طرح ,می گردد, تمامی ,متقاضیان, واجدشرایط ,تهران, یا ,شهرستان ,مشمول ,این, طرح ,می باشند, قیمت ,روز ,و ,ارزش ,خودرو, ملاک ,و ,مبنای, محاسبه ,اقساط ,می باشد, تمامی ,خودروهای ,تحویلی, مجهز, به ,سیستم ,جی پی اس ,می باشند ,کلیه, سفارشات, دریافتی ,حداکثر, تا ,بیست ,روز, کاری ,پس ,از, تکمیل, اطلاعات, و ,وصول ,مدارک ,به ,متقاضی ,تحویل ,خواهد, شد ,کلیه, خودرو‌ها مستقیمأ ,و ,بدون ,واسطه ,از ,تولید کنندگان ,اصلی, خریداری ,که, دارای, گارانتی ,و ,خدمات ,بعد, از, فروش ,وفق ,روال ,معمول, می‌باشند قیمت‌گزاری ,با ,نرخ ,ثابت ,و ,یکسان ,برای ,عموم ,خریداران ,انجام, نمی‌شود ,بلکه, خودرو‌ها ,را ,به, قیمت‌های ,قطعی, با ,توجه ,به, گزینه‌های ,متفاوت, از, قبیل ,نوع ,خریدار,مبلغ ,پرداخت‌ ,اولیه ,تعداد, اقساط ,و ,...تعیین ,و ,به ,خریداران, عرضه, می‌داریم ,با, اعتماد ,به ,صداقت ,خریداران ,تشخیص ,این, مھم ,را, به ,ایشان ,واگذار ,و, نیازی ,به ,ارائه, مدارک, مثبته ,دال ,بر, میزان ,درآمد, نمی‌باشد با ,توجه, به ,ترهین ,خودرو ,خریداری ,شده ,به ,منظور ,ضمانت, پرداخت, اقساط ,برای ,کلیه, خودروھا ,بیمه, بدنه ,متناسب ,با ,دوره, اقساط ,ابتیاع, وھزینه ,آن ,در, قیمت ,تمام ,شده ,لحاظ ,خواهد, شد, سند ,خودرو, تا ,پرداخت, آخرین ,قسط ,در, رھن ,می‌باشد ,و ,پس ,از ,تسویه, حساب ,کامل ,فک رھن ,می گردد, پس ,از ,طی ,مراحل, اداری ,لازمه, و ,انجام ,استعلام ,و ,لحاظ, شرایط ,مربوطه ,و ,پس ,از ,پرداخت, نصف, طول ,دوره ,اقساط سندخودرو ,توسط, خریدار, قابل ,انتقال, به, غیر, نیز ,می باشد, به, ازاء, هر ,کد ملی, صرفأ می‌توان ,یک ,دستگاه ,خودرو ,خریداری, نمود,شرایط, واگذاری, اقساطی,خودرو
________________
khodrokarvamir@gmail.com
مدیر سایت : خودروکار ایرانیان

جدید ترین مطالب

فروش اقساطی خودرو
جستجو
بازدیدسایت
کل بازدید : 1645199
تنظیم کننده

اگر,هدف,شما, از,خرید,خودرو, ،اشتغال است,قصد ایجادوکسب درآمدجدیدی را ازطریق خرید خودرو دارید،انتخاب صحیحی کرده اید
صفحات جانبی
خدمات خودرو
خریداقساطی خودرو
ثبت نام فوری خریداقساطی خودرو
ثبت نام
محاسبه اقساط
روش محاسبه سود و اقساط تسهیلات لیزینگ
سودوتعداداقساط
فروش فوری محصولات برلیانس
برلیانس
فروش و پیش فروش
شرایط فروش خودروی BYD S7
شرایط فروش خودروی BYD S7
فروش و پیش فروش
شرکت کرمان موتور
ساخت، مونتاژ و فروش اتومبیل سواری، و ارائه خدمات بعد از فروش محصولات.
کرمان موتور
محصولات بم خودرو
ساخت، مونتاژ و فروش اتومبیل سواری، و ارائه خدمات بعد از فروش محصولات.
بم خودرو
قیمت روز خودرو
قیمت لحظه ای انواع خودرو را اینجا ببینید
قیمت روز خودرو
لیزینگ خودرو غدیر
شركت لیزینگ خودرو غدیــر (سهامی عام) بمنظور توسعه فروش محصولات گروه صنعتی ایران خودرو و ایران خودرو دیزل در تاریخ 1381/11/09 تأسیس شد.
لیزینگ غدیر
عظیم خودرو
گروه عظیم خودرو بر اساس "احترام متقابل"، "راستی و صداقت"، "امانتداری"، "رضایت مندی" و ارتقاء کمی و کیفی شاخص های مطلوبیت سعی در انجام بهترین نوع خدمات را دارد
عظیم خودرو
مقایسه انواع خودرو
آیا می دانید کدام خودرو بهترین کیفیت را دارد؟
مقایسه کیفی و کمی خودروها
سوالات رایج خریدخودرو
شرکت واردکننده خودرو
سوالات متداول
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات